Маленькі хитрощі батькам (фізичний розвиток)
Борг батьків - зміцнити здоров'я дитини в даний момент і забезпечити сприятливий розвиток дитячого організму в майбутньому. Нормальний розвиток і стан здоров'я забезпечується створенням оптимальних умов, тобто організацією правильного режиму.

Чіткий режим дня, встановлений відповідно до вікових особливостей дітей, - одне з істотних умов нормального фізичного розвитку дитини.
Інтерес дитини до фізичних вправ формується спільними зусиллями вихователів та батьків. Спортивний куточок вдома допомагає розумно організувати дозвілля дітей, сприяє закріпленню рухових навичок, отриманих в дошкільному закладі, розвитку спритності, самостійності.
Обладнати такий куточок нескладно: один інвентар можна придбати в спортивному магазині, інші зробити самим. У міру формування рухів і розширення інтересів дитини куточок слід поповнювати складнішим інвентарем різного призначення.
Існує безліч способів, що забезпечують фізичний розвиток дітей: спільні рухливі ігри і фізичні вправи, загартовування, зарядка, заняття в спортивних секціях, сімейний туризм і ін.
Але найбільш оптимальних результатів у фізичному розвитку дитини в домашніх умовах можна домогтися, поєднуючи спільні рухливі ігри з заняттями на домашньому фізкультурно-оздоровчому комплексі, що включає різноманітні спортивні снаряди і тренажери. При цьому дитина отримує унікальну можливість самотренування і самонавчання незалежно від погодних умов, наявності вільного часу у батьків.
Довіряйте своїй дитині! Якщо він чи вона відмовляється виконувати якесь ваше завдання, не наполягайте і не змушуйте його.
Підтримуйте будь-яку розумну ініціативу дитини: «Давай я тепер буду з гірки кататися!» - «Давай!» Підтримувати бажання дитини займатися фізкультурою можна різними способами.
Пропонуємо вашій увазі маленькі хитрощі, які допоможуть зробити домашні заняття цікавими і корисними:
Для занять слід використовувати якомога більше допоміжних засобів: іграшок, повітряних кульок і т.д. Вони допоможуть привернути увагу, будуть стимулювати дітей до виконання різноманітних вправ.
Для створення радісного настрою увімкніть музику. Під час занять обов'язково розмовляйте з дитиною, посміхайтеся йому: «Молодець, ти вже майже до самого верху драбинки доліз!»
Вправи бажано проводити в ігровій формі. Наприклад, дорослий говорить: «Сьогодні ми з тобою підемо в гості до білочки. Ось тільки будиночок її далеко-далеко і високо-високо, на самій верхівці старої сосни. (Подальший текст супроводжується спільним виконанням рухів з дитиною.) Спочатку ми підемо через болото (ходьба по диванним подушкам), потім перейдемо через бурелом (ходьба, переступаючи через кеглі, кубики), потім проліземо через лисячу нору (пролізти під два стільці, складених разом ) і заліземо на верхівку сосни. Там руда білочка живе, нас з тобою в гості чекає.
Інша форма роботи з дітьми старшого дошкільного віку - влаштовувати змагання за принципом «Хто швидше добіжить» або організувати сюжетну гру за мотивами літературного твору з вплетеними в сюжет фізичних вправ.
Займаючись і граючи разом з дитиною, допомагаючи йому самостійно підтягнутися, залізти до верху драбинки, перестрибнути через кубик, ви даєте йому можливість захоплюватися вами: «Який мій тато сильний! Яка моя мама спритна!»
Поступово спільні заняття фізичною культурою стануть щасливими подіями дня, і дитина буде чекати їх з нетерпінням і радістю.
Середня тривалість занять становить 20 - 30 хв.
Ні для кого не секрет, що фізичний розвиток має виключно важливе значення для правильного росту і розвитку дітей. Формування кістково-м'язового апарату, правильний розвиток дихальної системи, серця і всіх внутрішніх органів вимагає посильних і відповідних віку фізичних навантажень.