Навчання дітей вдома: практичні поради для батьків

06.04.2021

 Зараз діти, так само як і ми, перебувають у напрузі. Вони відчувають загальну тривогу від невизначеності, від напруги батьків, від зміни звичного режиму та обмежень.

Не дивлячись на всю ситуацію, домашнього завдання ніхто не відміняв. Але як зробити домашнє навчання ефективним для дитини і щоб їй хотілося його виконувати?

Наведемо практичні поради від психологів :

· День не має перетворюватись на суцільне виконання домашніх завдань.Школа - це не все життя дитини, особливо зараз. Не потрібно весь день змушувати дитину виконувати тільки домашню роботу, інакше дитина не буде любити школу і в неї не буде мотивації до навчання.

· У дитини, яка вчиться вдома, має бути окрема територія.

Навіть якщо в неї немає своєї кімнати, дитина має мати місце, де вона вчиться і там є все необхідне для неї.

  • Треба слідкувати, щоб дитина будь-якого віку робила перерви.

Краще, якщо ми зупинимо її трохи раніше, ніж вона втомиться. Нехай дитина робить перерви не пов'язані з діяльністю, якою вона займалася до тепер. Якщо вона виконувала завдання на комп'тері чи телефоні нехай відпочине від цього (ігри, прогулянка на свіжому повітрі, фізичні вправи чи інші види діяльності, які дитина любить). Так само, якщо дитина до тепер читала книгу, нехай перерва не буде пов'язана з читанням книг. Маленькі втомлюються за 10-15 хвилин, підлітки - десь за півгодини.

  • Дбайте про свіже повітря під час навчання дитини.

Якщо дитина перебуває в задусі, у неї знижується активність, вона швидко втомлюється. Тому батькам слід дбати про те, щоб кімната була провітрена.

· 5. Допомогти структурувати підхід до навчання.

Часто, коли дитина бачить велику кількість завдань (більше 8), у неї природно починається паніка і їй легше взагалі закрити щоденник або месенджер. Наше завдання - скласти з дитиною план: ти починаєш робити оце, потім - це. Якщо бажань багато поділіть їх на частини: спочатку виконуємо декілька завдань, потім робимо перерву, після перерви виконуємо іншу частину завдань.

· Слідкуйте за своїм емоційним станом.

Якщо ви сидите зі своєю дитиною і намагаєтесь вчити з нею уроки, ви точно будете час від часу відчувати гнів ( «як він\вона не розуміє, це ж так просто?»), безпорадність ( «я не вмію пояснювати», «я сам не розумію це завдання»). Ми занадто емоційно залучаємось і це тільки заважає процесу навчання і погіршує наші стосунки з дитиною. Як з цим обходитись? Робити вдих і видих і нагадувати самому собі, що ви не вчитель, і ми не можемо всього навчити і все пояснити. Краще організувати можливість поспілкуватися з вчителем, коли виникають якісь питання.

· Правило часу.

Коли дитина грається, а їй треба сідати за уроки - тут допоможе обумовлений час або дзвоник будильника, який кличе до навчання. Або ми говоримо: "За 10 хвилин сідаємо за уроки". Так ми виявляємо повагу до своєї дитини як до людини.

· 8. Використовуємо заохочення.

До заохочень вдаємося в тому випадку, якщо в дитини немає бажання і настрою займатися домашніми завданнями, але виконати їх треба. Тому в цьому випадку використовуємо заохочення, які є цікавими для дитини. Пропонуємо, наприклад, попрацювати зараз 30 хв, щоб виконати необхідні завдання, а потім вона буде гратися.

Успіхів та терпіння!

© 2020 КУ "Вільховецький ІРЦ". Центральна 101, с.Вільхівці, 90542
Створено за допомогою Webnode
Створіть власний вебсайт безкоштовно! Цей сайт створено з допомогою Webnode. Створіть свій власний сайт безкоштовно вже сьогодні! Розпочати