Як графомоторика допомагає розвитку дитини
Графомоторика - це не тільки розвиток дрібної моторики. Це поняття набагато ширше і включає в себе: спосіб тримання олівця/ручки, силу натиску при малюванні або письмі, точність, ритмічність і темп рухів, їх плавність. Крім того, важлива довільність рухів і розвиток супутніх умінь, без яких не вийде ні малювати, ні писати: зорове сприймання, увага, рухові навички.
Багато батьків помилково вважають, що заняття малюванням - це і є розвиток графомоторних навичок. Це не зовсім так. Малювання дуже корисне, але досягнути повного результату дозволяють лише специфічні заняття, пов'язані з обведенням контурів. Саме так тренується натиск, плавність, ритмічність письма.

Спеціалісти підкреслюють, що тренувати потрібно не тільки головну руку, якою дитина пише, але і другу. По-перше, потрібно звертати увагу, яке положення займає «рука-помічниця» при малюванні або письмі. По-друге, необхідно всі завдання проходити не тільки основною, але і другою рукою, це дозволяє гармонічно розвивати обидві півкулі головного мозку.
Робота з графомоторними трафаретами не складна, але потребує обов'язкової участі дорослого. Не можна просто дати картинку дитині і сказати: «обводи».
Спеціалісти радять робити так:
Крок 1.Сприйняття контура /узора. Роздивіться малюнок з дитиною, знайдіть анології , на що він схожий, можно загадати дитині відповідну загадку.
Крок 2. Стеження пальчиком по узору.
Крок 3. Повторення малюнка пальчиком у повітрі.
Крок 4. І тільки тоді можна обводити малюнок на папері.

Для постійних занять бажано зробити трафарети багаторазовими: заламінувати їх або проклеїти широким прозорим скотчем всю поверхню.Займатись можна з дітьми вже з 3 років (для них є завдання простіші), але особливу увагу потрібно приділити на розвиток графомоторних навичок ближче до школи (наприклад з 5 років).